Szukaj
  • kingaglinska1

Ile kosztuje najtańsze OC w Krakowie ?

Zaktualizowano: maj 1

Wbrew pozorom Kraków nie jest miastem, gdzie zapłacisz najwięcej za ubezpieczenie samochodu. Statystycznie to około 736 zł. To tylko 36 zł więcej niż średnia cena za polisę dla całego kraju. W tym poście dowiesz się ile kosztuje najtańsze OC w Krakowie, jak wypada na tle innych miast i gdzie kupić najtańszą polisę.

Wysokość składki OC zależy od wielu parametrów, między innymi od danych technicznych samochodu. Dla przykładu opiszemy sytuację osoby X na podstawie określonych danych:

Wiek : 38

Płeć : Mężczyzna

Stan cywilny : kawaler

Miejscowość : Kraków

Samochód : Skoda Fabia

Rocznik pojazdu : 2012

Pojemność silnika : 1199 cm3

Właściciel pojazdu od co najmniej 10 lat kupuje OC.

Najtańszą ofertę OC dla tego kierowcy znaleźliśmy za 450zł. Z pewnością na taką cenę miała wpływ marka samochodu. Skoda należy do pojazdów, które otrzymywały jedne z tańszych propozycji od towarzystw w III kwartale 2020 roku.

Reszta ofert wahała się od 472 do 833zł ! Rozbieżność cen jest bardzo duża, dlatego zawsze warto porównać wszystkie propozycje i wybrać tą najkorzystniejszą dla siebie. Zespół Twój Ekspert doradzi ci najtańszą polisę.


Zastanówmy się... jak Kraków wypada na tle innych miast?

Z mapki sporządzonej przez rankomat.pl wnioskujemy, że Kraków jako duże miasto na prawdę nie wypada źle! Dużo drożej jest w Warszawie i Gdańsku, a najdrożej we Wrocławiu. Między Krakowem a Wrocławiem to aż 190zł różnicy ! Jedne z tańszych miast to Kielce i Rzeszów, natomiast najtańszą polisę kupimy w Opolu.


Gdzie kupić najtańsze OC w Krakowie ?


Na cenę polisy wpływa wiele czynników, każde towarzystwo posiada także własne parametry i przeliczniki, według których obliczana jest ostateczna kwota ubezpieczenia. To sprawia, że występują tak spore rozbieżności w cenach. Ale nie zadręczaj się ! Od tego jest Twój Ekspert aby doradzić ci najlepszą i najtańszą ofertę. Możesz skorzystać z naszego kalkulatora składek komunikacyjnych OC i AC ->LINK<- i podać nam niezbędne dane do kalkulacji. Skontaktuj się z nami lub odwiedź nas w naszym biurze w Krakowie przy Rynku Dębnickim.


Źródło : https://rankomat.pl/samochod/ubezpieczenie-oc-krakow

20 wyświetlenia0 komentarz