top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Ubezpieczenie turystyczne - czy warto ?

Zaktualizowano: 27 sie 2021Wciąż mamy okres wakacyjny i wiele z nas wybiera się w różne zakątki świata. Grecja, Turcja, Chorwacja czy Zanzibar. Jedne kierunki są bliżej, inne na drugim końcu świata. Bez względu na to jak daleko jedziemy zastanawiamy się czy warto się ubezpieczyć. Czy rzeczywiście warto ? Co może się wydarzyć ? W jakich sytuacjach polisa wakacyjna nam pomoże ?


Zacznijmy od jednej bardzo ważnej rzeczy. Kiedy opuszczamy Polskę nasze ubezpieczenie zdrowotne przestaje działać. Jest jeszcze darmowa karta EKUZ, która jest ważna tylko na terenie UE i nie do końca gwarantuje bezpłatne leczenie poza granicą Polski. Ochronę w 100% zapewni ci jedynie ubezpieczenie turystyczne. To dzięki tej polisie ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty związane z leczeniem ( oraz inne ), na które się umówiłeś z daną firmą ubezpieczeniową.


Czy warto wykupić polisę turystyczną ?


Zdecydowanie TAK ! Nigdy nie wiesz co ci się przytrafi. Możesz być najostrożniejszą osobą na świecie, ale zdarza się też, że coś się stanie nie z twojej winy a ucierpisz. Wystarczy, że potkniesz się i skręcisz kostkę lub ktoś przez przypadek wpadnie na ciebie a ty stłuczesz sobie nogę. Choroby też się zdarzają. Ból zęba czy za skomplikowane schorzenia wymagające operacji. Takich przykładów może być pełno. Może okazać się, że będziesz potrzebować pomocy lekarza i to właśnie wtedy będziesz sobie dziękować za to, że wykupiłeś polisę turystyczną :) Bo ona pokryje wszystkie koszty związane z ewentualną hospitalizacją czy leczeniem.


Co obejmuje polisa turystyczna ?


- Działa w wybranym przez Ciebie docelowym miejscu podróży oraz warto uwzględnić w polisie dodatkowe kraje w jakich w tym czasie będziesz się znajdować nawet jeżeli jest to tylko przesiadka w czasie lotu,

- pokrywa wszystkie koszty leczenie w placówkach państwowych oraz prywatnych,

- pokrywa koszty transportu medycznego do Polski.


W niektórych krajach koszty leczenia są niezmiernie drogie, warto więc pamiętać aby wraz z ubezpieczycielem uzgodnić korzystną sumę gwarancyjną, ponieważ ona jest także granicą pieniężną, której nie przekroczy ubezpieczyciel w razie wypłaty odszkodowania !


Dodatkowo w ubezpieczeniu turystycznym możemy otrzymać dodatkowe świadczenia, takie jak :


- OC ( w przypadku, gdzie my możemy sporządzić jakąś szkodą np. przypadkowe zniszczenie czyjegoś mienia),

- NNW ( wypadek wpływający negatywnie na nasze zdrowie w przyszłości ).


- ubezpieczenie bagażu ( odszkodowanie od częściowego lub całkowitego zniszczenia, kradzieży lub zgubienia bagażu ),

- ubezpieczenie od opóźnionego lotu.


Gdzie kupisz polisę turystyczna ?


Twój Ekspert pomoże ustalić najdogodniejsze dla Ciebie warunki ubezpieczenia. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mejlowo lub odwiedź nas w biurze w Krakowie. Chętnie przedstawimy Ci tanie oferty ubezpieczenia turystycznego.


Kraków, 23.08.21 r.
 

Źródło: https://bartekwpodrozy.pl/ubezpieczenie-turystyczne/

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page