top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Ubezpieczenie roweru - OC i AC. Jakie są warunki ubezpieczenia roweru ? Co musisz wiedzieć ?


Forma aktywności jaką jest jazda na rowerze to jedna z ulubionych wśród Polaków. To świetny sposób nie tylko na wzmocnienie kondycji czy spalenie kalorii, ale idealne rozwiązanie komunikacyjne. Gdy miasto stoi w korkach, rower umożliwia nam stosunkowo szybkie przemieszczenie się w wybrane miejsca. Pomyślałeś kiedyś o ubezpieczeniu roweru? Pewnie nie. A niesłusznie ! :) Rowerzyści to też uczestnicy ruchu drogowego, jest niestety wiele wypadków z nimi związanych a oprócz tego...rowery są częstym łupem złodziei. Możesz się przed tym uchronić !


Rower to pojazd niewielki gabarytowo i lekki, na ramie ma numer seryjny, który w łatwy sposób można np. zedrzeć. Dlatego skradziony rower nie jest łatwo odzyskać, wręcz szanse są małe. Polisa ubezpieczeniowa na rower w takim wypadku jest najlepszym rozwiązaniem.


Gdzie dostaniesz ubezpieczenie roweru ?


W PZU dla rowerzystów zainteresowanych ubezpieczeniem jest podstawowy "pakiet PZU Rowerzysta", który chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Można rozszerzyć go o OC lub casco dodatkowo ubezpieczające od kradzieży czy zniszczenia roweru. Warto też skorzystać z możliwości jaki daje ten pakiet i ubezpieczyć bagaż podróżny, zwłaszcza jeśli wyjeżdżamy na dłuższe wyjazdy rowerowe. W PZU można ubezpieczyć nowy jak i używany rower ( eksploatowany przez nas nie dłużej niż przez 4 lata) nie przekraczający wartości 20000 tys. zł.


AVIVA oferuje także ubezpieczenie roweru, który jest nie starszy niż 5 lat i nie kosztował w dniu zakupu więcej niż 5000 tys. zł. Pakiet dostępny jest tylko z ubezpieczeniem nieruchomości i obejmuje utratę, uszkodzenie lub zniszczenie roweru. AVIVA oferuje także rekompensatę za kradzież roweru oraz uszkodzenie ubioru rowerzysty. Ubezpieczyciel także zapewnia transport pojazdu do najbliższego warsztatu lub naprawę na miejscu.


Twój Ekspert pomoże dobrać dla Ciebie najtańszą i najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia roweru -> skontaktuj się z nami !


02.08.21, Kraków


 

Źródło: https://www.centrumrowerowe.pl/blog/ubezpieczenie-roweru/

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page