top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny. Jak zaoszczędzić?


Każdy kto bierze kredyt hipoteczny na mieszkanie powinien liczyć się z tym, że będzie musiał także wykupić dla niego ubezpieczenie. Jest to jeden z wymogów jakie stawia bank kredytobiorcy. Co zrobić żeby zapłacić mniej za polisę na mieszkanie ?


Każdy z banków do oferty kredytowej przedstawia również swoją ofertę na ubezpieczenie nieruchomości. Czy musimy z niej korzystać ? Nie ! Warto samemu zdecydować, gdzie ubezpieczyć swoje mieszkaniem i w jakim zakresie będzie dana polisa.


Co jest najważniejsze ? Gdy sami organizujemy sobie ubezpieczenie na mieszkanie, ważne jest aby nie tylko bank miał potwierdzoną ochronę nieruchomości, ale żebyś ty także był zabezpieczony przed pewnymi incydentami.


Jak to działa?

Celem takiego ubezpieczenia jest zapewnienie nam gwarancji, że w razie szkody, nawet tej całkowitej to ubezpieczyciel wypłaci z polisy pieniądze bankowi, nie my. Bez takiego ubezpieczenia zostalibyśmy bez dachu nad głową i dodatkowo musielibyśmy kontynuować spłacanie kredytu za mieszkanie, które np. doszczętnie spłonęło. Bank interesuje tylko ubezpieczenie podstawowe (murów), natomiast my możemy zadbać o więcej i rozszerzyć polisę o mienie ruchome. Możemy ubezpieczyć dodatkowo od kradzieży nasze rowery czy wartościowy sprzęt znajdujący się w naszym mieszkaniu.


Banki nie zawsze mają korzystne oferty dla swoich kredytobiorców, skontaktuj się z nami, wybierz zakres swojej polisy i ciesz się niską ceną !

 
9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page