top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Ubezpieczenie mieszkania od skutków ulewy

Zaktualizowano: 29 lip 2022Od kilku lat możemy zauważyć, że w lecie pogoda potrafi nam płatać figle, upalne i duszne dnie zwieńczone ogromną ulewą, burzą z gradem. Takie warunki atmosferyczne potrafią spowodować wiele szkód, między innymi zalać dom, mieszkanie czy garaż. W tę sobotę w Krakowie mogliśmy zobaczyć z jakimi zniszczeniami musi zmagać się miasto po ulewie.

Jak informowała straż pożarna, większość jej sobotnich interwencji dotyczyła usuwania przewróconych drzew z ulic i chodników oraz podtopień budynków i dróg.

W Krakowie burza utrudniła popołudniową i wieczorną komunikację miejską. Zerwana została sieć trakcyjna m.in. na ul. Zakopiańskiej. Gałęzie i konary na torowiskach odnotowano m.in. na ul. Dominikańskiej, Rzemieślniczej, Dietla, Wadowickiej, Wielickiej czy al. 3 Maja. Z powodu zalanego torowiska tramwaje nie kursowały ul. Grzegórzecką, Monte Cassino i Lubicz. Na rondzie Mogilskim i w rejonie przystanku „Poczta Główna” doszło do zablokowania zwrotnic.

Właściciele domów czy mieszkań na niższych kondygnacjach mają powody do zmartwień, szczególnie kiedy pogoda nie rozpieszcza, a deszcze nawalne regularnie niszczą nasz dobytek. Co to jest deszcz nawalny ? W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, ubezpieczyciele stosują definicję deszczu nawalnego, która zazwyczaj brzmi: „Za deszcz nawalny uważa się opad potwierdzony przez IMiGW, o współczynniku natężenia co najmniej 4 według stosowanej przez niego skali; w uzasadnionych przypadkach i/lub w braku możliwości uzyskania opinii IMiGW, ubezpieczyciel może stwierdzić fakt wystąpienia deszczu nawalnego na podstawie stanu faktycznego i rozmiaru szkód w miejscu ubezpieczenia lub bezpośrednim sąsiedztwie”.


Piwnice to miejsca, w których najczęściej przechowujemy słoiki, narzędzia, rowery i odzież. Często znajdują się tam też przedmioty o dużej wartości. Zalana piwnica może oznaczać, że przedmioty które w niej trzymamy mogą ulec zniszczeniu. Dlatego jeśli decydujemy się na ubezpieczenie mieszkania od skutków ulewy musimy mieć pewność, że nasze ubezpieczenie obejmuje również ochroną piwnice, garaże, czy inne pomieszczenia, których jesteśmy właścicielami i które chcemy ubezpieczyć .


Ubezpieczenie mieszkania może przybrać różną formę w zależności od tego co chcemy ubezpieczyć. Możemy ubezpieczyć same mury domu lub włącznie z rzeczami, które się w nim znajdują. To od nas zależy czy dodatkowo chcemy ubezpieczyć piwnicę, taras czy garaż. Polisa powstaje na podstawie potrzeb jakie klient posiada.


Jak już wspomniałam wyżej anomalie pogodowe dotykają nas zdecydowanie coraz częściej a działanie wody potrafi mieć fatalne skutki co możemy w szczególności odczuć finansowo. Ubezpieczenie mieszkania od skutków ulewy może więc okazać się nieocenione, gdyż w ten sposób zyskujemy szeroką ochronę obejmującą skutki intensywnych opadów.


26.07.2022r. , Kraków

Twój Ekspert


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page