top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - dlaczego warto ?


W Polsce każdy pracujący np. na umowę o pracę podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, które umożliwia dostęp do opieki medycznej finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Możesz również dobrowolnie zapewnić sobie podstawową opiekę NFZ ubezpieczając się lub skorzystać z ubezpieczenia prywatnej opieki zdrowotnej. Co to jest? Jak to działa?


Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - jak działa ?


Jest to dodatkowa odpłatna usługa, która zapewnia szeroki dostęp do lekarzy specjalistów, zabiegów medycznych czy badań diagnostycznych. Polisa ta jest dopełnieniem publicznego ubezpieczenia zdrowotnego gwarantowanego przez NFZ, można z nich korzystać równolegle. Dodatkowo wykupiona polisa daje nam możliwość korzystania z usług opieki zdrowotnej w prywatnych placówkach wskazanych przez ubezpieczyciela. Należy pamiętać o tym, że wykupione ubezpieczenie nie zastąpi tego gwarantowanego przez NFZ. W nagłych wypadkach, gdzie nasze życie może być zagrożone, trafimy do publicznego szpitala. Warto więc płacić składki na publiczną opiekę zdrowotną, aby uniknąć wysokich rachunków za ewentualne leczenie w publicznym szpitalu.


Zalety dostępu do prywatnej opieki zdrowotnej :


- realizacja świadczeń na wysokim poziomie,

- lepszy dostęp do lekarzy specjalistów - brak konieczności posiadania skierowania,

- krótszy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty,

- łatwiejszy dostęp do rejestracji wizyt - aplikacje, kalendarz online,

- wysokiej jakości sprzęt medyczny.


Prywatne ubezpieczenie daje możliwość indywidualnego dopasowania opieki. Polisy dostępne są w wariantach podstawowych i rozszerzonych z różnym zakresem usług.


Jednymi z największych zalet prywatnej opieki jest duża dostępność lekarzy specjalistów i krótki czas oczekiwania na wizytę. Na usługi w ramach opieki NFZ czeka się miesiącami, a niekiedy nawet latami np. średni czas oczekiwania na wizytę u :

- endokrynologa 23 miesiące,

- kardiologa 6 miesięcy,

- immunolog 9 miesięcy,

- alergolog 3 miesiące.


W przypadku prywatnej opieki jest to kilka dni, tydzień.


Od czego zależy cena polisy ?


Głównie od zakresu oferowanych usług. Przeważnie jeśli zdecydujemy się na dłuższą listę świadczeń liczmy się z wyższą ceną ubezpieczenia. Cena takiej polisy może zależeć również od wieku kupującego oraz liczby ubezpieczonych. W ofercie są także ubezpieczenia rodzinne obejmujące rodziców i dzieci. Wtedy cena na jedną osobę jest korzystniejsza. Wspólnie z Twój Ekspert możesz dopasować do swoich potrzeb polisę prywatnego ubezpieczenia w korzystnej cenie ! Masz pytania ? Napisz do nas na czacie, odpowiemy jak najszybciej :)


Kraków, 28.09.21 r. 

Źródło :

23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page