top of page
Szukaj
  • Mirosław Mamoń

Odpowiedzialność Cywilna OC dla Studia Urody, Kosmetyczki lub Fryzjera

Zaktualizowano: 21 sty 2021

Każdy nawet najlepszy specjalista może popełnić błąd podczas wykonywania określonej usługi. Jak przydatne może być posiadanie ubezpieczenia OC działalności niech świadczą 3 przykładowe orzeczenia sądu z 2015 roku:

  • Opis zdarzenia: W wyniku nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu laserowej depilacji ciała (brak wymaganej kwalifikacji skóry w związku z czym nieprawidłowe ustawienie mocy lasera) Klienta doznała dotkliwych poparzeń nóg oraz okolic intymnych.

Wysokość roszczenia: 28.885 zł zadośćuczynienie + 1.145 zł odszkodowanie  • Opis zdarzenia: podczas wykonywania drugiego zabiegu depilacji laserowej depilacji u Klientki użyto innego, nowego urządzenia i zwiększono parametry zabiegu, mimo zmiany urządzenia nie przeprowadzono przed drugim zabiegiem testu. Po zabiegu skóra na nogach Klientki była podrażniona, pojawiły się na niej plamy i przebarwienia, wstąpił obrzęk, świąd, a po kilku dniach niektóre z przebarwień pokryły się drobnymi strupkami – doszło do oparzeń głębokich drugiego stopnia typu b. Po prawie dwóch latach od zabiegu na skórze Klientki występowały liczne owalne blizny i przebarwienia.

Wysokość roszczenia: 9.000 zadośćuczynienie + 1.780 zł odszkodowanie.


  • Opis zdarzenia: Powódka przeszła zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym polegający na wykonaniu makijażu permanentnego kresek na dolnych powiekach. Zabieg ten wiązał się z miejscowym przerwaniem powłok skóry na skutek licznych nakłuć i wprowadzania barwnika. W związku z naruszeniem zachowania zasad higieny doszło do zapalenia wirusowego rogówki i spojówek oka prawego.

Wysokość roszczenia: 19.000 zł tytułem zadośćuczynienia z ustawowymi odsetkami + 400 zł tytułem odszkodowania


Polisa OC pokryje powyższe roszczenia jak i wiele innych spowodowanych naszym błędem. Istotnym jest tu element winy. Przy jej braku odszkodowanie się po prostu nie należy i Towarzystwo Ubezpieczeniowe pomoże nam udowodnić jej brak lub wypłaci poszkodowanemu odszkodowanie, gdy takowa zaistniała.


Koszt takiego ubezpieczenie zaczyna się już od 70 zł w skali roku w przypadku osoby wykonującej ww. czynności lub od 150 zł w przypadku firmy.

Wykupując OC warto rozważyć ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych oraz kradzieży.


Kilka Towarzystw posiada produkt dedykowany dla branż związanych z poprawą urody i zdrowia. Firma Twój Ekspert pomoże dobrać optymalny wariant.


Poniżej przykładowa oferta kompleksowego ubezpieczenia firmy Generali.


GENERALI oferta dla fryzjerow i kosmetyc
.
Download • 477KB

Kraków, 05.10.2020

140 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentarer


bottom of page