Szukaj
  • Mirosław Mamoń

Odpowiedzialność Cywilna OC dla Studia Urody, Kosmetyczki lub Fryzjera

Każdy nawet najlepszy specjalista może popełnić błąd podczas wykonywania określonej usługi. Jak przydatne może być posiadanie ubezpieczenia OC działalności niech świadczą 3 przykładowe orzeczenia sądu z 2015 roku:

  • Opis zdarzenia: W wyniku nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu laserowej depilacji ciała (brak wymaganej kwalifikacji skóry w związku z czym nieprawidłowe ustawienie mocy lasera) Klienta doznała dotkliwych poparzeń nóg oraz okolic intymnych.

Wysokość roszczenia: 28.885 zł zadośćuczynienie + 1.145 zł odszkodowanie  • Opis zdarzenia: podczas wykonywania drugiego zabiegu depilacji laserowej depilacji u Klientki użyto innego, nowego urządzenia i zwiększono parametry zabiegu, mimo zmiany urządzenia nie przeprowadzono przed drugim zabiegiem testu. Po zabiegu skóra na nogach Klientki była podrażniona, pojawiły się na niej plamy i przebarwienia, wstąpił obrzęk, świąd, a po kilku dniach niektóre z przebarwień pokryły się drobnymi strupkami – doszło do oparzeń głębokich drugiego stopnia typu b. Po prawie dwóch latach od zabiegu na skórze Klientki występowały liczne owalne blizny i przebarwienia.

Wysokość roszczenia: 9.000 zadośćuczynienie + 1.780 zł odszkodowanie.


  • Opis zdarzenia: Powódka przeszła zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym polegający na wykonaniu makijażu permanentnego kresek na dolnych powiekach. Zabieg ten wiązał się z miejscowym przerwaniem powłok skóry na skutek licznych nakłuć i wprowadzania barwnika. W związku z naruszeniem zachowania zasad higieny doszło do zapalenia wirusowego rogówki i spojówek oka prawego.

Wysokość roszczenia: 19.000 zł tytułem zadośćuczynienia z ustawowymi odsetkami + 400 zł tytułem odszkodowania


Polisa OC pokryje powyższe roszczenia jak i wiele innych spowodowanych naszym błędem. Istotnym jest tu element winy. Przy jej braku odszkodowanie się po prostu nie należy i Towarzystwo Ubezpieczeniowe pomoże nam udowodnić jej brak lub wypłaci poszkodowanemu odszkodowanie, gdy takowa zaistniała.


Koszt takiego ubezpieczenie zaczyna się już od 70 zł w skali roku w przypadku osoby wykonującej ww. czynności lub od 150 zł w przypadku firmy.

Wykupując OC warto rozważyć ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych oraz kradzieży.


Kilka Towarzystw posiada produkt dedykowany dla branż związanych z poprawą urody i zdrowia. Firma Twój Ekspert pomoże dobrać optymalny wariant.


Poniżej przykładowa oferta kompleksowego ubezpieczenia firmy Generali.


GENERALI oferta dla fryzjerow i kosmetyc
.
Download • 477KB

14 wyświetlenia0 komentarz

Dołącz do komunikacji o ofertach i promocjach:

© 2020 TwójEkspert    Polityka Prywatności

  • Facebook Social Ikona
  • google business

Zapytaj Eksperta:

biuro@twojekspert.pl

+48 501 062 326