top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Nowe plany rządu wobec kierowców z punktami karnymi. Będzie to miało wpływ na cenę twojego OC.

Zaktualizowano: 5 lip 2021Już w 2017 roku Izba Ubezpieczeń zastanawiała się nad udzieleniem dostępu ubezpieczycielom do informacji związanych z ilością punktów karnych zebranych przez kierowców. Teraz w 2021 roku pomysł ten staje się coraz bardziej realny, rząd myśli poważnie nad tym aby ubezpieczyciel był upoważniony do wglądu punktów karnych przy obliczaniu składki ubezpieczenia OC. Kierowcy z większą liczbą punktów mogą przygotowywać się, że cena ubezpieczenia OC wzrośnie. Co warto wiedzieć ?


Początkowe informacje o planowanym powiązaniu składek ubezpieczeniowych OC z mandatami oraz punktami karnymi pojawiły się w pierwszej połowie kwietnia 2021 r. Następnie prace nad zmianami prawnymi potwierdziło Ministerstwo Infrastruktury. W związku z tym nie ma najmniejszych wątpliwości co do intencji i planów rządu. Jednak póki co nie znany jest dokładny termin wprowadzenia wymienionych wyżej zmian dotyczących wpływu punktów na cenę polisy OC. Projekt ten wymaga pracy wielu organów państwowych i przede wszystkim zmian ustawowych.


A czy jest szansa aby kierowcy bez nałożonych kar mieli niższą składkę ubezpieczenia OC?


Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że pracują nad rozwiązaniem, które da możliwość "bezpiecznym" kierowcom zapłacenia niższej składki za obowiązkowe ubezpieczenie OC. To jednoznacznie wiąże się z tym, że osoby otrzymujące częściej mandaty będą obciążeni wyższą składką za polisę OC. Resort Infrastruktury nie chce jeszcze podawać szczegółowych informacji związanych z funkcjonowaniem projektu.


Tanie ubezpieczenie OC w Krakowie -> Twój Ekspert 

Źródło : Bankier.pl32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page