top of page
Szukaj
  • Mirosław Mamoń

Karta EKUZ a Ubezpieczenie Kosztów Leczenia. Co wybrać na bezpieczną podróż?
Planując swoją podróż, ważne jest, aby być odpowiednio zabezpieczonym w razie nieprzewidzianych wydarzeń, takich jak nagła choroba czy wypadek. Dwie popularne opcje to posiadanie Karty EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego) lub Ubezpieczenia Kosztów Leczenia. Choć oba warianty dotyczą ochrony zdrowia w czasie wyjazdu, istnieją między nimi pewne istotne różnice. W tym artykule omówimy te różnice, aby pomóc Ci zdecydować, które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze.


Karta EKUZ


Karta EKUZ jest wydawana przez Twoje lokalne narodowe ubezpieczenie zdrowotne i uprawnia Cię do korzystania z publicznej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz Szwajcarii. Jest to bezpłatny dokument, który zapewnia Ci tymczasową ochronę zdrowotną za granicą na takich samych warunkach, jakie obowiązują dla mieszkańców danego kraju. EKUZ zapewnia leczenie w ramach systemu opieki zdrowotnej, a koszty będą rozliczane między krajem, w którym jesteś ubezpieczony, a krajem, w którym otrzymujesz opiekę medyczną. Należy jednak pamiętać, że dokument nie pokrywa wszystkich kosztów medycznych. W niektórych przypadkach nadal będziesz musiał je ponieść lub skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia podróżnego. Jeśli podróżujesz do krajów objętych EKUZ, karta może być korzystna, ale nadal zaleca się posiadanie dodatkowego ubezpieczenia kosztów leczenia, aby zapewnić pełniejszą ochronę. Jeśli wybierasz się do państwa spoza Unii Europejskiej, EKUZ może nie być ważna, dlatego ubezpieczenie kosztów leczenia jest niezwykle istotne. Dokument nie obejmuje usług nierefundowanych w danym kraju, leczenia prywatnego oraz transportu do Polski.


Ubezpieczenie Kosztów Leczenia


Ubezpieczenie Kosztów Leczenia jest polisą, którą możesz zakupić przed podróżą. Zapewnia ona ochronę w przypadku nagłej choroby, urazu lub innych sytuacji medycznych, które mogą się zdarzyć podczas wyjazdu. Koszty leczenia odnoszą się do faktycznych wydatków związanych z opieką medyczną, którą otrzymujesz w przypadku nagłej choroby lub urazu. Jeśli nie masz żadnego ubezpieczenia zdrowotnego, będziesz musiał samodzielnie pokryć te koszty, które mogą być znaczne, szczególnie w przypadku poważnych schorzeń lub długotrwałego leczenia. Ubezpieczenie ureguluje różne opłaty związane z opieką medyczną, takie jak wizyty u lekarza, hospitalizacja, leki, diagnostyka, a także ewakuacja medyczna, jeśli jest to konieczne. Polisa może również obejmować dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie bagażu, odwołanie podróży czy odpowiedzialność cywilna. Ubezpieczenie Kosztów Leczenia zapewnia szerszą ochronę niż sama Karta EKUZ na przykład w przypadku kosztownych procedur medycznych. EKUZ nie obejmuje usług nierefundowanych w danym kraju, leczenia prywatnego jak i stomatologicznego, transportu helikopterem lub karetką do kraju poszkodowanego.W przypadku podróży z Krakowa, warto rozważyć zakup ubezpieczenia u Twojego Eksperta.

Przygotujemy stosownie do Twoich potrzeb. Dobierzemy sumę ubezpieczenia, dodatkowy zakres jak NNW, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu.


Jeśli chcesz poznać najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę napisz nam swoją datę urodzenia, docelowy kraj Twojej podróży oraz kiedy się odbędzie na adres patrycja@twojekspert.pl

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page