top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Jakie dni w tygodniu są najbezpieczniejsze na drodze?W które dochodzi do największej ilości kolizji?


Według statystyk w I kwartale tego roku do największej ilości kolizji na drogach dochodziło w poniedziałki i czwartki - 35%. Informacje te podaje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który też wskazał, że statystycznie najbezpieczniej jeździ się w soboty i w niedziele. Z danych Ośrodka Informacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że posiadacze pojazdów w pierwszym kwartale br. zgłosili do ubezpieczycieli prawie 425 tys. szkód - z tego ok. 240 tys. z OC i 185 tys. z tytułu ubezpieczenia AC.


Do największej liczby zdarzeń skutkujących zgłoszeniem szkody do ubezpieczyciela dochodziło w poniedziałki i czwartki. W te dni tygodnia miało miejsca łącznie 35 proc. wszystkich szkód zarówno z OC, jak i AC. Najmniej kolizyjne były soboty i niedziele, kiedy to natężenie ruchu bywa zwykle dużo niższe niż w dni robocze (łącznie 16,6 proc. zaistniałych szkód z OC i 19,4 proc. szkód z AC) - podano.

Według UFG wartość wypłaconych odszkodowań z polis komunikacyjnych przekroczyła w pierwszym kwartale 3,5 mld zł (o 0,2 mld zł więcej rok do roku). Blisko połowa (1,7 mld zł) wypłacona została z polis OC za szkody w mieniu, 335 mln zł – za szkody na osobach. Natomiast wypłaty z polis AC sięgnęły 1,5 mld zł.


UFG przypomina także, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i osoby, które spowodują szkodę bez posiadania aktualnej polisy OC muszą pokryć koszty z własnej kieszeni. Średnia wartość takiego zobowiązania to około 18 tysięcy i nierzadko wyższa. Wszystko zależy między innymi od szkód i wartości pojazdu jaki został uszkodzony. Oprócz tego przy braku aktualnego ubezpieczenia OC trzeba też liczyć się z kosztami kary jaką nakłada na posiadacza pojazdu UFG.


Uwaga! Godziny pracy naszego biura zmieniły się, aktualnie pracujemy od 8:30 do 17:00. Zapraszamy :)


Twój Ekspert


Kraków, 30.06.2022 r.

 

Źródło:

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page