top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Jak ubezpieczyć auto bez dowodu rejestracyjnego ?


Nie masz dowodu rejestracyjnego ale chcesz kupić OC dla pojazdu ? Jest to możliwe, jednak ważny jest też fakt dlaczego tego dowodu nie posiadasz. Zdarza się, że brak wspomnianego dokumentu może przysporzyć wiele kłopotów. Jeśli zgubiłeś dowód lub został on zatrzymany, wykupienie ubezpieczenia OC powinno przebiec bez problemu jednak jeżeli kupiłeś samochód bez tego dokumentu sytuacja się komplikuje. Jak to wygląda ?


W sytuacji, gdy zgubisz lub twój dowód zostanie zatrzymany sytuacja jest dość prosta. Najważniejsze jest aby pojazd miał aktualną polisę OC. Jeżeli twój pojazd był już wcześniej ubezpieczony, polisa odnawia się automatycznie (jeżeli jest spłacona w całości, a nie na raty ). W tym przypadku jeżeli jej nie wypowiemy zostanie ona przedłużona z automatu. Zdecydowanie bardziej czujne powinny być osoby, które kupiły samochód i korzystały z polisy poprzedniego właściciela. Takie ubezpieczenie nie odnawia się automatycznie, wtedy też sami musimy podpisać umowę z ubezpieczycielem.


Jak kupić OC bez dowodu rejestracyjnego ?


Tak na prawdę należy znać kilka parametrów danego pojazdu. Przy zakupie polisy ubezpieczyciel zapyta nas między innymi o markę samochodu, rok produkcji oraz pojemność i moc silnika.


Co w przypadku, kiedy kupiliśmy pojazd bez dowodu rejestracyjnego ?


Znalazłeś upragnione auto, ale sprzedający nie ma dowodu ? Nie daj się omotać! Samochód może pochodzić z nielegalnego źródła. Nie daj sobie wmówić, że dokument został zgubiony i musisz wyrobić nowy. Takimi formalnościami powinien zając się sprzedający i gdy już posiada duplikat zakończyć sprzedaż. W innym przypadku kupując auto bez dowodu licz się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.


Kraków, 13.01.22r.

 


32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Hozzászólások


bottom of page