top of page
Szukaj
  • Mirosław Mamoń

Jak kupić najtańsze OC?

Z badań wynika, że ok. 50% właścicieli pojazdów przyjmuje ofertę wznowieniową dotychczasowego ubezpieczyciela. Przypominamy, że zgodnie ustawą ubezpieczyciel jest zobowiązany wysłać taką ofertę na 14 dni przed wygaśnięciem ubezpieczenia.


Z pozostałych 50% połowa sprawdza oferty 2 – 3 towarzystw. Reszta korzystając z porównywarek, agenta bądź infolinii pozyskuje oferty od 4 do 20 towarzystw ubezpieczeniowych.Z naszego doświadczenia wynika, iż najkorzystniejsza oferta potrafi być nawet kilkaset złotych tańsza od propozycji wznowienia. Warto więc poświęcić kilka chwil na poszukiwania.


Jak się do tego zabrać?

Można skorzystać z infolinii lub strony towarzystwa co w przypadku kilkunastu towarzystw może zająć nam cały dzień. Szybciej będzie skorzystać z tzw. porównywarki, których jest kilka dostępnych na rynku. Wymaga to wypełnienia ok 30 pól z których każde może mieć kilkanaście opcji wyboru np. model czy wersja. Drobna pomyłka i wynik może nie być optymalny.


Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z usług multiagenta posiadającego w swojej ofercie powyżej 15 Towarzystw oraz narzędzie do szybkiej kalkulacji.


Zajmie to dosłownie kilka minut. Wystarczy przesłać skan lub zdjęcie dowodu rejestracyjnego i odpowiedzieć na kilka pytań typu przebieg, wersja, zakres (jeśli nie tylko OC). Najlepszą bądź wszystkie oferty możemy mieć na mailu w tym samym dniu.

Mitem jest, że online będzie taniej, bo „agent bierze prowizję”. Oferta powinna być identyczna a niekiedy niższa o wypracowaną przez agenta indywidualną zniżkę.


Przewaga nad porównywarką polega na wspomnianych powyżej upustach oraz uwzględnieniu historii innych ubezpieczeń klienta oraz aktualnych promocji.

Podstawową zaletą jest jednak to, że nic Cię to nie kosztuje. Zawsze możesz opłacić wznowienie lub poszukać na własną rękę.


Przy okazji możesz dowiedzieć się ile kosztowałoby Ubezpieczenie AC, assistance, szyby, NNW itp.


Twój Ekspert jest do Państwa dyspozycji!


14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page