top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Czy ubezpieczenie OC pokrywa szkody gradobicia ? Co zrobić kiedy ulewy, wichury zniszczą pojazd ?


Ostatnimi czasy całą Polskę nawiedzają mocne burze, wichury i grad. Być może jest to związane ze zmianami klimatycznymi jakie zachodzą na naszej planecie. Są rzeczy, na które człowiek nie ma wpływu, ale może się przed nimi bronić i zabezpieczyć. Kiedyś nie myśleliśmy o ubezpieczeniu samochodu od żywiołów, dziś coraz częściej zadajemy pytanie jakie ubezpieczenie obejmuje np. samochód po gradobiciu. Jak to jest ?


Przed gradem możemy zabezpieczyć auto np. kocem lub specjalnym pokrowcem, którego koszt to około kilkaset złotych. Jednak jeżeli dopadnie nas w trakcie jazdy, nie jesteśmy w stanie już w żaden sposób na niego zaradzić. Dobrym rozwiązaniem aby uchronić swój samochód przed konsekwencjami gradobicia jest odpowiednia polisa ubezpieczeniowa - Autocasco czyli AC.


Ubezpieczenie AC obejmuje zdarzenia związane z żywiołami, a standardowym jego elementem w większości najważniejszych towarzystw ubezpieczeniowych jak : PZU, Allianz czy Aviva jest ubezpieczenie samochodu od gradu. Niektóre z nich umożliwiają opcję ubezpieczenia "all risks" ( od wszystkich ryzyk), wiąże się to z ochroną przed wszystkimi zjawiskami pogodowymi. Firmy ubezpieczeniowe często też pozwalają klientowi modyfikować polisę AC według jego uznania, od jakich zdarzeń chce się ubezpieczyć. Jednak najbezpieczniejszą opcją jest kompleksowa ochrona Autocasco, która mimo swojej wyższej ceny obejmuje wszystkie niespodziewane zjawiska pogodowe.


Minicasco to zawężona a zarazem tańsza opcja oferty polisy AC, która zazwyczaj nie obejmuje zdarzeń gradobicia. Są wyjątki! W niektórych towarzystwach można znaleźć pakiet minicasco, który pokryje koszty za uszkodzenia, dlatego warto śledzić oferty udostępniane przez towarzystwa i dokładnie je analizować i porównywać.


A co z OC? Czy ubezpieczenie podstawowe może ochronić nas przed skutkami gradu ?Niestety nie. Polisa ta nie obejmuje uszkodzeń od żywiołów.


Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci nam na uszkodzenia po gradobiciu ?


Uważaj na to co deklarujesz ubezpieczycielowi. Jeżeli twierdzisz, że zawsze parkujesz swój samochód w garażu a akurat podczas gradobicia twój samochód się w nim nie znajdował, możesz mieć problem z uzyskaniem odszkodowania. Ubezpieczyciel zawsze będzie oceniał czy grad i burza cię zaskoczyły, czy miałeś czas i możliwości na to by zminimalizować szkody.


Wspólnie z nami możesz znaleźć najlepszą i najtańszą ofertę aby uchronić twój samochód od żywiołów. Skontaktuj się z nami :)


Twój Ekspert


Kraków, 24.07.2021

 

Źródło :

https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-samochodu-od-gradu/

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page