top of page
Szukaj
  • Mirosław Mamoń

Czemu muszę płacić OC za pojazd, którego nie używam!?

Jakże często spotykamy się z takim pytaniem. Auto czeka na remont, odziedziczyłam ale nie mam nawet prawa jazdy, w zimie motocyklem nie jeżdżę itp.


Niestety przepisy są nieubłagane. Dopóki pojazdu nie sprzedamy bądź zezłomujemy płacić trzeba a kara za brak OC dla samochodu osobowego wynosi od 800 zł za dzień spóźnienie do 4500 zł za ponad 14 dni.


Są jednak wyjątki, o których mało kto wie i dotyczą wąskiej grupy klientów, głównie przedsiębiorców. Masz autobus, samochód specjalny, ciężarowy lub przyczepę powyżej 3,5 tony możesz zawiesić użytkowanie na 2 miesiące do 2 lat i domagać się zwrotu 95% składki.

Wiąże się to z opłatą (do 150 zł) i zdeponowaniem tablic, lecz niekiedy może okazać się opłacalne.W 2016 roku posłowie Kukiz15 próbowali przeforsować zmiany w ustawie o prawie drogowym by samochody osobowe oraz motocykle były traktowane na podobnych zasadach jednak niestety bezskutecznie.


24 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Alfie Solomons
Alfie Solomons
Dec 12, 2022

Jeśli zastanawiasz się, jak szpiegować iPhone'a, możesz być zainteresowany użyciem aplikacja szpiegowska iphone. Aplikacja szpiegowska na iPhone'a może pomóc Ci śledzić, co ktoś robi na swoim iPhonie, w tym wiadomości tekstowe, połączenia i śledzenie lokalizacji. Dostępnych jest wiele różnych aplikacji szpiegowskich na iPhone'a i może być trudno zdecydować, która z nich jest odpowiednia dla Ciebie. mspy to jedna z najpopularniejszych dostępnych aplikacji szpiegowskich na iPhone'a. Umożliwia śledzenie wiadomości tekstowych, połączeń i lokalizacji, a także posiada szereg innych funkcji, takich jak możliwość czytania wiadomości e-mail i śledzenia aktywności w mediach społecznościowych. mspy to usługa oparta na subskrypcji, której cena zaczyna się od 8,33 USD miesięcznie.

Like
bottom of page