top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Częste delegacje - roczne ubezpieczenie podróży.


Każda zagraniczna delegacja wymaga odpowiedniego przygotowania przez pracownika oraz pracodawcę. Bez względu na to czy jest to wyjazd jednodniowy czy tygodniowy, jest to czas, w którym może dojść do nieszczęśliwego wypadku. Uchronić od tego może odpowiednio dobrana polisa krótkoterminowa lub przy tych dłuższych czy częstszych wyjazdach - roczna.


Delegacje zagraniczne są znane w szczególności przedstawicielom handlowym, specjalistom ds. szkoleń, członkom z kadry menedżerskiej czy przedsiębiorcom realizującym swoje kontrakty poza granicami kraju. Jest to okazja do realizowania założonych celi, samorozwoju i poznawania nowych ludzi, jednak zawsze pojawia się ryzyko niebezpieczeństwa. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy dopadnie nas choroba lub kłopoty ze zdrowiem. Może się to wydarzyć w każdym momencie, również wtedy, kiedy będziemy właśnie na delegacji za granicą, z tą różnicą, że mogą być dla nas dużym obciążeniem finansowym. Koszty leczenia za granicą są na prawdę wysokie.


Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w wyjazdach zagranicznych często okazuje się niewystarczająca. Zapewnia ona tylko podstawową pomoc ratującą zdrowie i życie, natomiast za inne usługi np. spędzenie kilku dni w szpitalu trzeba zapłacić nawet do kilkuset tysięcy złotych !


Jakie ubezpieczenie będzie najlepsze dla pracowników wyjeżdzających często na delegacje zagraniczne ?

W tej sytuacji od krótkoterminowych polis zdecydowanie lepiej sprawdzi się polisa roczna, która nie ogranicza ilości wyjazdów i obowiązuje na całym świecie. Ubezpieczenie opłaca się raz w roku i ma odpowiednie rozszerzenia dobrane na podstawie charakteru pracy.

W obecnych czasach, gdzie panuje pandemia COVID-19 warto pamiętać o tym, aby rozbudować polisę o zabezpieczenie na wypadek przerwania podróży i kosztów leczenia wirusa.


Warto wspomnieć, że zgodnie z rozporządzeniem ministra pracy i polityki społecznej z 29 stycznia 2013 roku za zdrowie pracownika podczas delegacji zagranicznej odpowiedzialny jest pracodawca. Zorganizowanie dobrej polisy leży więc w interesie zarówno zwierzchnika, jak i pracownika.


Kraków, 01.01.22r. 

Źródło:


31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page