top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Wszystko wokół drożeje, a polisa OC tanieje. Jak ?


Ostatnie miesiące nie są dla nas najłatwiejsze. Pandemia, duża inflacja, konflikty zbrojne blisko naszej granicy, te czynniki powodują, że ceny wokół nas szybują do góry. Zaczynając od żywności, paliwo aż po kredyty. Jak w tej rzeczywistości odnajdują się ceny polis OC ?


Ubezpieczenia tanieją, ale jak skoro szkód na drogach wcale nie jest mniej? Ubezpieczalnie liczą się z większymi stratami. Samochody drożeją, części samochodowe również, usługi napraw też, ale konkurencja w branży ubezpieczeniowej jest tak duża, że każdy walczy o klienta jak może oferując najniższe ceny za roczną polisę OC. Wystarczy przyjrzeć się danym jakie zgromadził CUK. Średnie ceny polis komunikacyjnych OC za Styczeń 2022 roku aż w 15 miastach w kraju były tańsze niż w Styczniu 2021 roku. Myślisz, że mowa o małych miastach ? Otóż nie. Najbardziej potaniały polisy OC w Krakowie, dokładnie o 8,6% i w Zielonej Górze o 8,3%.


Kiedy ubezpieczenia OC będą drożeć ? Wydawało się, że nastąpi to wraz z początkiem roku, kiedy ceny sukcesywnie zaczęły iść w górę. Póki co nic tego nie zwiastuje. Czas, w którym ubezpieczalnie będą się mogły "odbić" to Wrzesień, a precyzując związek to będzie miało z osobami, które otrzymują mandaty i punkty karne. Prościej mówiąc to one będą niejako "sponsorowały" tańsze ceny ubezpieczeń OC dla tych, którzy prowadzą pojazdy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i ruchu drogowego.


Twój Ekspert

Kraków, 08.03.2022

 

Źródło:


21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page