top of page
Szukaj
  • Mirosław Mamoń

Ubezpieczenie szyb

Niemal każde towarzystwo posiada w swojej ofercie ubezpieczenie szyb. Obejmuje ono uszkodzenie szyby czołowej, bocznych oraz tylnej.


Czy warto jednak zainwestować w nie i w jakiej sytuacji? Co muszę wiedzieć przed podjęciem decyzji?

  • nie wszystkie szyby są chronione standardowym wyłączeniem są szyberdachy i lusterka – ich naprawy polisa nie pokryje.

  • dopłacisz do wymiany szyby czołowej zależnie od towarzystwa udział własny wynosi od 10% do nawet 40%

  • przy wymianie stosuje się zamienniki oznacza to, że nowa szyba nie będzie mieć logo producenta pojazdu. Wyjątkiem są sytuacje, w których na rynku nie ma innych szyb, jak tylko oryginalne. Wtedy towarzystwo pokryje koszty wstawienia szyby z logiem producenta,

  • nie możesz dokonać naprawy na własną rękę Ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów naprawy które zostaną wykonane bez jego wiedzy i zgody,

  • polisa nie pokrywa kosztów folii przyciemniających i nalepek

Mimo powyższych uważamy, że rozszerzenie ubezpieczenia OC o szyby jeśli Towarzystwo takie oferuje może być ciekawą opcją.


Dużo jeździsz po drogach których utrzymanie pozostawia wiele do życzenia nie wspominając o szutrowych lub innych utwardzonych? Inwestycja rzędu 100 zł na rok jest godna rozważenia.Co w przypadku jeśli zdecydowaliśmy się na pakiet OC + AC? Wielu klientów decyduje się na wykupienie ubezpieczenia szyb by uchronić się od utraty zniżki.

Większość TU na swoich stronach używa sformułowania, że szkoda z ubezpieczenia szyb nie pomniejsza zniżek w ubezpieczeniu AC. Zapominają tylko dodać (wyjątek AXA, Link4) … w naszym Towarzystwie!


Dowiadujemy się o tym z reguły przy odnawianiu ubezpieczenia gdy multiagent informuje nas, że w tym roku nie znajdziemy tańszego pakietu ze względu na szkodę w ostatnim roku. Wszystkie Towarzystwa zobowiązały się do raportowania wszystkich szkód do UFG.


Tymczasem u dotychczasowego ubezpieczyciela składka bazowa poszła w górę i mimo utrzymania 60% zniżki jest i tak drożej.


W powyższej sytuacji Twój Ekspert nie rekomenduje w większości przypadków ubezpieczenie szyb jako, że AC zapewnia likwidację szkody szybowej ( z reguły w ASO na oryginalnych częściach) a zniżkę utrzymamy w jednym z dwudziestu kilku Towarzystw.

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page