top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Jakie ubezpieczenie wybrać na majówkę ? Cztery polisy, które przydadzą Ci się na wyjazd.


Majówka kojarzy nam się z wiosną, odpoczynkiem i wyjazdami. Jest to także okres wzmożonego zainteresowania ubezpieczeniami podróżnymi. Według statystyk w drugiej połowie kwietnia zakup polis turystycznych jest większy o 14% niż w pierwszej. Długie weekendy odnotowują też większą ilość zgłaszanych szkód w Polsce, ich przyczynami przeważnie są aktywności nad wodą, górskie szlaki i inne wycieczki. Jaką polisę warto kupić?

Ubezpieczenie turystyczne, które obejmują pokrycie nie tylko kosztów zagranicznego leczenia, ale również transportu do placówek leczniczych, kosztu poszukiwania i ratownictwa czy zagubionego lub zniszczonego bagażu. Odpowiednio dobrana polisa zapewnia również wypłatę świadczenia z tytułu śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu czy pokrycie kosztów wyrządzonych osobom trzecim.

W przypadku coraz popularniejszego w Polsce żeglowania warto ubezpieczyć jacht lub żaglówkę. Zakres ubezpieczenia jest rozszerzony o odpowiedzialność cywilną ubezpieczonego za szkody, które powstały z tytułu posiadania lub używania przez nich małych jednostek pływających, w tym wyrządzone w małych jednostkach pływających oraz ich wyposażeniu. Obowiązuje także w przypadku jednostek wynajmowanych i obejmuje łodzie wiosłowe, kajaki wodne, rowery wodne, pontony, jachty żaglowe o długości kadłuba do 7,5 m oraz jachty motorowe, w tym skutery wodne, z silnikiem o mocy nie przekraczającej 50 kW.

NNW. Długi weekend to czas wzmożonego ruchu na drogach oraz większej ilości wypadków. Z danych Policji wynika, że tylko w okresie zeszłorocznej majówki doszło do 205 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 252 zostały ranne. Ponadto, zatrzymano aż 1316 nietrzeźwych kierowców. Ubezpieczenia chroniące od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) wskutek zdarzeń drogowych są dostępne jako część pakietów ubezpieczeń na życie lub polis komunikacyjnych. Ubezpieczyciele widzą potrzebę kompleksowej ochrony, bo o to pytają kierowcy. Na rynku pojawiają się już produkty, które rozszerzają pakiet ochrony tradycyjnych ubezpieczeń i rozbudowują polisy o dodatkowe świadczenia. W przypadku ubezpieczeń dodatkowych możliwe są polisy z gwarantowanymi sumami ubezpieczenia nawet na 350 tys. zł. Tego typu ubezpieczenie zadziała, kiedy zdarzenie będzie dotyczyło także pieszego, pasażera publicznych środków komunikacji lub rowerzystę.

Ubezpieczenie nieruchomości. Gdy nie ma nas w domu np. podczas wyjazdu na długi weekend majowy, może wydarzyć się wiele sytuacji, które mogą wyrządzić wiele szkód. Przykładowo, pęknięta rura spowoduje o wiele więcej strat, gdy jej uszkodzenie uwidoczni się dopiero na suficie sąsiada. Brak mieszkańców kusi też włamywaczy, którzy w okresie wyjazdowym biorą sobie na cel mieszkania i domy. Ubezpieczenie zapewnia wypłacenie odszkodowania w kwocie niezbędnej do pokrycia strat. Bez odpowiedniej polisy, wszelkie koszty, w tym również zniszczeń, nie tylko własnego lokalu, ale i tych sąsiednich trzeba pokrywać z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie roweru. Rowerem jeździmy do pracy, do sklepu czy też na wycieczki weekendowe. Ważne jest aby swój sprzęt ubezpieczyć. Niezależnie od tego do jakich celów używamy swoich rowerów istotne jest aby zabezpieczyć je przed kradzieżą. Według danych Komendy Głównej Policji w 2021 skradziono ponad 13,5 tys. jednośladów. To o ponad 750 więcej niż w 2020 r. Najwięcej rowerów skradziono z budynków wielorodzinnych – 3746 oraz bezpośrednio z dróg i jezdni – 1222.


Twój Ekspert.


Kraków, 30.04.2022r.

 
21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page