top of page
Szukaj
  • kingaglinska1

Chcę zrezygnować z ubezpieczenia OC - jak i kiedy to zrobić ?


W Polsce według przepisów, jeżeli posiadamy samochód to jesteśmy zobowiązani do opłacania składki ubezpieczenia OC. Nie możemy od tak zrezygnować z OC aby uniknąć kosztów, w przeciwnym razie zostaniemy obciążeni wysokimi karami finansowymi od 200 do 9000 zł w zależności od rodzaju pojazdu i okresu bez ważnego ubezpieczenia.


W takim razie kiedy jest możliwa rezygnacja z ubezpieczenia OC ?


Są sytuacje, kiedy możemy wypowiedzieć umowę OC. Dotyczy to umów, które dobiegają końca, a my jesteśmy zdecydowani podpisać ją z innym ubezpieczycielem. Wypowiedzenie umowy OC będzie również możliwe, gdy nabyliśmy używany samochód z ważną polisą OC, ale chcemy z niej zrezygnować i skorzystać z ubezpieczenia swojego zaufanego ubezpieczyciela. Zrezygnować z ubezpieczenia OC można również wtedy, gdy zostanie ona przedłużona automatycznie. Dla wielu z nas jest to wygodne rozwiązanie, ale jeśli okaże się, że dana oferta nas nie interesuje, a została przedłużona automatycznie, to nie musimy przy niej trwać. W dogodnym dla siebie czasie możemy rozwiązać umowę i skorzystać z oferty towarzystwa ubezpieczeniowego, które spełnia nasze oczekiwania.


Jak zrezygnować z ubezpieczenia OC ?


Aby zrezygnować z dotychczasowego ubezpieczenia OC należy złożyć odpowiednie pismo, jego wzory znajdziemy w internecie lub pomoże nam w tym ubezpieczyciel. Wystarczy, że wzór wypowiedzenia ubezpieczenia OC pobierzemy na swój komputer, a następnie wypełnimy odpowiednimi danymi. Konieczne będzie podane tutaj swoich danych osobowych oraz adresowych. To jednak nie wszystko, ponieważ konieczne będzie również podanie numeru ubezpieczenia OC samochodu, czy dane towarzystwa ubezpieczeniowego. Przygotowane i wypełnione pismo zanosimy lub wysyłamy do danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Niektóre firmy taki formularz udostępniają do wypełnienia on-line co bardzo ułatwia i skraca proces rezygnacji z OC.

 

Źródło:

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page